Mededeling

Oude filmbeelden van Terschelling

Wij doen hierbij een oproep aan iedereen die nog oude filmbeelden op zolder heeft liggen. Wij zouden ze graag zien om te kijken of ze geschikt zijn om te bewaren, zodat ze gedigitaliseerd en gemonteerd kunnen worden tot een nieuwe historische film van Terschelling. Deze film wordt dan op de Stilendag weer vertoond. U krijgt uw films weer terug. U kunt hiervoor contact opnemen met schylgemynlantse@gmail.com

 

Terschelling films fon froeger

Martijn Schot heeft een Youtube kanaal, waarop hij al meer dan 150 films en video’s van Terschelling op verzameld heeft. Ook de films van de vereniging zelf,  die hij gedigitaliseerd heeft zijn hierop te vinden. 

YouTube Terschelling fon froeger

 

Terschelling in vroeger tijden

Al een aantal jaren bestaat op facebook de pagina Terschelling in vroeger tijden. Op deze pagina kunnen leden van deze pagina hun oude foto’s en verhalen delen met alle andere leden. 

Terschelling in vroeger tijden

 

De Mimmetaal

Een facebookgroep met het doel het levendig houden van de Terschellinger dialecten Schyllingers, Meslânzers en Aasters door gedichten, video’s verhalen en andere leuke relevante zaken met elkaar te delen. 

Facebook Mimmetaal

 

 

 

Molière op Terschelling
De Aaster Joonpraters hebben het komische toneelstuk De ingebeelde zieke van de Franse schrijver Molière bewerkt. Dat heet nu Pineboek en gaat over de zieke heer Evert Popma, die op de Oosterender stins woont in de 14de eeuw. Hulpvaardige personen komen langs, zoals een buurvrouw, een monnik, een klokkenmaker, een non en een heks… Het stuk wordt gespeeld in het Aasters – het dialect van Oost-Terschelling. Maar ook de andere twee eilander dialecten, Westers en Meslânzers, zijn te horen.

Molière op Schyljelôn
De Aaster Joonpraters ha et kluchtige stik De ynbeelde sjeke fon de Frônse schruwer Molière oer’e heap hallet. Dot hyt noe Pineboek in geet oer de sjeke hear Evert Popma, di op de Astreiner stins wennet yn’e 14de eauw. Fescheine minsken komme lôns om te helpen: un borwiif, un monnik, un klokkemakker, un non in un heks. Mar net iderien is so as ’i ’m fordogt… Et stik wodt spilet yn et Aasters, mar ik et Westers in et Meslânzers binne te hearen.